Про це повідомили в своєму звіті в Інституті вивчення війни (ISW).
Аналітики вказують, що російські війська продовжували наступальні операції в Бахмуті та його околицях і станом на 31 березня досягли успіхів у місті.
Геолокаційні кадри, розміщені 31 березня, показують прапор "групи вагнера" на будівлі в центрі Бахмута за кілька кварталів (у межах 400 метрів) від будівлі міської адміністрації.
Російські мілблогери стверджували, що сили "вагнера" продовжували атаки в північному й південному Бахмуті та безуспішно намагалися атакувати на захід у напрямку Хромового.
Один відомий мілблогер зазначив, що "вагнеру" не вдається домогтися значного прогресу в Бахмуті, і що всі атаки в місті та навколо нього безуспішні.
Фінансист "групи вагнера" євген пригожин заявив, що немає жодних ознак того, що українські війська залишають Бахмут, стверджував, що "вагнер" не повідомляє про повний обсяг своїх власних досягнень у Бахмуті, та закликав звичайні російські сили біля Бахмута продовжувати утримувати фланги та підтримувати операції "вагнера" в місті.
Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що російські війська продовжили штурм міста Бахмут і провели додаткові безуспішні наступальні операції на північний захід від Бахмута в районі Оріхового-Василівки (12 км на північний захід).
В ISW вказують, що українські війська відновили позиції навколо Бахмута, і українські офіційні особи продовжують підкреслювати важливість продовження оборони України в цьому районі 31 березня.
Геолокаційні кадри, розміщені 31 березня, показують, що українські війська провели контратаку на південний захід від Бахмута та повернули втрачені позиції на південь від Іванівського (близько 7 км на південний захід від Бахмута).
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила 31 березня, що наполеглива оборона Бахмута Україною зробила її "найдорожчою" російською спробою за всю війну, та зазначила, що "час, зброя, техніка та величезна кількість жертв, витрачених противником на взяття Бахмута, не виправдовують себе з погляду військової доцільності".
Заява Маляр підтримує оцінку ISW, що українська оборона Бахмута залишається стратегічно обґрунтованою доти, доки українські війська змушують російські війська скорочувати чисельність живої сили та техніки без надмірних втрат з боку українських військ.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський повідомив 31 березня, що російські війська в деяких секторах Бахмута помітно нервують, оскільки час проти них і в них менше людських ресурсів для штурму українських позицій.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.