середа, 27 липня 2022 р.

Повідомлено підозри кільком зрадникам

Органи прокуратури повідомили підозри так званим голові ВЦА Бериславського району Херсонщини, колишньому правоохоронцю з Харківщини та призначеному окупантами посадовцю псевдоправоохоронного органу Бердянська.


Про це 27 липня повідомили в Офісі генерального прокурора.

Херсонщина

Так, за даними слідства, у травні 2022 року мешканець Берислава Херсонської області добровільно погодився на співпрацю із загарбниками та прийняв їхню пропозицію обійняти псевдопосаду «голови військово-цивільної адміністрації Бериславського адміністративного району». Наразі він активно виконує покладені на нього окупаційною владою функції, серед яких перехід суб’єктів господарювання району на російську систему реєстрації та оподаткування, а також запровадження «рублевої зони». Йому повідомлено підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Підозрюваний є колишнім директором Бериславського фахового педагогічного коледжу імені В.Ф. Беньковського Херсонського державного університету.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Херсонській області.

Харківщина

За даними слідства, у березні 2022 року, коли ЗС РФ окупували Чкаловську селищну територіальну громаду Харківської області, колишній поліцейський добровільно перейшов на бік ворога та почав активно співпрацювати з окупантами. Підозрюваний очолював автомобільну колону російських військових, у якій вони їздили за адресами мисливців та учасників АТО. У мисливців вони відбирали зброю, а учасників АТО змушували їхати на «перевірку». У ветерана АТО експоліціянт спільно з представниками країни-агресора забрав мікроавтобус на потреби російської армії. Також підозрюваний показав російським військовим місця для найкращого тактичного і стратегічного розташування ворожої артилерії та іншої техніки з метою недопущення наступу українських військових.

Його підозрюють за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

Досудове розслідування здійснюють слідчі територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтаві, оперативний супровід — співробітники ДБР, Управління СБУ в області та Харківське управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.

Бердянськ

За даними слідства, після повномасштабного вторгнення військ РФ на територію України мешканець Макіївки добровільно погодився на співпрацю з ними. Він прибув до тимчасово окупованого Бердянська та був призначений на посаду «в.о. першого заступника начальника» у незаконно створеному органі «МВС м. Бердянська». Використовуючи надані йому військовою окупаційною адміністрацією владні повноваження, підозрюваний забезпечив формування та організацію структури штату в підпорядкованому йому підрозділі псевдооргану. Також він організовував та безпосередньо брав участь у проведенні незаконних обшуків, затримань громадян України – мешканців Бердянського району Запорізької області.

Підозру повідомлено за колабораційну діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ у Запорізькій області.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

ISW: українські війська повільно, але регулярно просуваються на Запоріжжі

Російські війська, що займають оборону в західній частині Запорізької області, із середини серпня не можуть запобігти поступовому, але неухи...